Gönderen Konu: Ücretsiz çizgi roman, imza ve etkinlikler  (Okunma sayısı 1076 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Vakanuvis

  • Aktif Üye
  • **
  • İleti: 224
  • Karizma Puanı: 9
    • Çizgi Roman Okurları Platformu (ÇROP)
Ücretsiz çizgi roman, imza ve etkinlikler
« : 06 Aralık 2013, 18:01:07 »


Ücretsiz çizgi roman, imza ve etkinlikler

1 -
Mırnav Seti Basıldı - İmza Günü Bu Pazar

Bir dönem Milliyet Çocuk dergisi okurlarının en sevdiği çizgi romanlar arasında yer alan Sinan Gürdağcık'ın eseri fenomen kahraman MIRNAV Bilfen Kültür Edebiyat Yayınlarınca tamamlandı.
Eseri sanatçının elinden imzalı almak isteyenler için muhteşem de bir fırsat çıktı: 8 Aralık 2013, Pazar, Kozyatağı Carrefour'da 16:00- 17:00 arası imza günü düzenleniyor.
2010 Çizgi Roman Okurları Ödüllerinde okurların oylarıyla yılın en iyi "Çocuk Çizgi Roman Çizeri" seçilen Sinan Gürdağcık'ı ve Mırnav'ı seven herkesin bu etkinliğe gitmesini tavsiye ediyoruz...
Hatta görüşmek dileğiyle diyoruz!


2 -
JIM MORRISON ''Kaosun şairi'' Çizgi Roman Ve Etkinliği Flaneur Comics'ten


Ümit Kireççi
***
Flaneur Comics prestij yayınlarını sürdürüyor, The Doors grubunun ölümsüz solisti Jim Morrison'un hayatını anlatan çizgi romanı dilimize kazandırıyor.

Hem de bugüne kadar bastığı kaliteli yayınlarla çok para kazanmadığı, çok okura ulaşmadığı, çok büyük bir kesime kaliteli çalışmaları ulaştıramadığı halde. Bu tavrıyla Flaneur Comicsdağıtım ağı geniş, okur sayısı fazla ve kazancı büyük olan yayınevlerinin varlık sebebini sorgulatıyor açıkçası. Özellikle de çizgi romanın altın döneminde yığınla para kazanmış yayınevlerimizin öngörü ve vizyon eksikliğiyle basiretsizlikleri bu şekilde gözler önüne serilmiş oluyor...
Bugün, Flaneur Comics'in kaliteli eserleri basma gayretiyle çizgi roman atölyelerinin gerekçesini para kazanmaktan çok "çizgi roman sanatını sevme" olarak tanımlamam da bu sebepledir işte. 
Flaneur Comics Facebook Etkinlik Sayfası metni:
Flaneur Comics party! Happy Birthday Jim...
JIM MORRISON 70 yaşında!
JIM MORRISON ''Kaosun şairi''
Flaneur Comics sunar! 8 Aralık Pazar / Trip / Kadıköy / 19:00 Jim Morrison'ın 70. yaş gününde Umut Adan 'dan şarkılar, Şenol Erdoğan'dan şiirler, Flaneur'ün yeni albümü "Jim Morrison - Kaosun Şairi"nin lansmanı, Jim'in ruhunu ve eserini yad eden video-kolajlar... Flaneur Comics gecesinde buluşalım


3 -
Top Cow 2.Yetenek Avı Başlıyor!Kaynak -
Commiks[/b]
Topcow’un 2.Yetenek Avı etkinliği 2 Eylül itibariyle start verecek. Keşfedilmemiş, henüz gün yüzü bulamamış dünyanın dört bir yanından yetenekler, Topcow karakterlerini kullanarak yazdıkları senaryoları veya yaptıkları çizimleri 31 Ocak 2014′e kadar gönderebilecekler. Başvuranların arasından seçilen 4 yazar ve 4 çizer 2014-2015 aralığında Topcow için çalışacaklar.  Daha detaylı bilgi ve formlara ulaşmak lütfen
tıklayınız.[/size]

4 -
Seyfettin Efendi ve Esrardaşları Sergisi Yaklaşıyor!
KargaArt, çizgi roman sanatından önemli isimlerinin yer aldığı "Seyfettin Efendi ve Esrardaşları" sergisine ev sahipliği yapıyor.
Karma sergi Yasemin Baran, Yıldıray Çınar, Hakan Duman, A.Gökhan Gültekin, Melik İskender, Sümeyye Kesgin, Devrim Kunter, Gülden Kunter, Elif Kut, Cansın Çağlar Özdemir, Mehmet Özen, Baykal Sarıoğlu, Ömer Tunç, Rıza Türker, Necmi Yalçın ve Emir Yardımcı’nın "Seyfettin Efendi" yorumlarını görme fırsatı sunuyor.Çizgi roman dünyasının önemli isimlerinin yanı sıra farklı formasyondan sanatçılarında eserlerinin yer aldığı karma sergi 25 Aralık – 8 Ocak tarihleri arasında KargaArt'da izlenebilir. Sanatçıların katılımıyla yapılacak olan 25 Aralık’taki açılışımıza bekleriz.

Açılış Kokteyli : 25 Aralık Çarşamba - 20:00

Etkinlik sayfası

https://www.facebook.com/events/592286310818390/

5 -
Karikatür, Çizgi Roman Ve İlüstrasyon Sergisi
KOSOVA’DAN GANİ SUNDURİ, TÜRKİYE’DEN YAŞAR FIRAT
İKİ ÜLKE, İKİ SANATÇI
Küçükçekmece Belediyesi, karikatürün ustaları Gani Sunduri ve Yaşar Fırat’ı düzenleyeceği uluslar arası bir sergiyle buluşturuyor.

Bu kapsamda Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde açılışı yapılacak olan, ‘Karikatür, Çizgi Roman Ve İlüstrasyon Sergisi’nde, Gani Sunduri'nin elliye yakın çizgi roman, karikatür ve ilüstrasyonları ile Yaşar Fırat'ın 40 civarında karikatürü yer alacak.
[/font]
Gan
i Sunduri Kimdir

Prizren`de doğdu. Sanat hayatına karikatürcü olarak 1990`lı yıllarda başladı. İlk karikatürlerini “Tan(Yarın ekinde), Diapazoni, Kosovski Avaz, veAvaz ,Mjellmagibi dergileride yayımlandı. Sanatçı, Kosova’da ilk defa süper kahramanların tasarımlarını yaparak en iyi çizgi roman sanatçısı olmayı başarmıştır. Sanatçının tasarladığı kahramanların isimleri; “Shqiponja e kuqe” (Kırmızı kartal), “Super femija” (Süper çocuk),“Flokarti”, “Black Devil” ve diğerleri...

Yaşar Fırat Kimdir?
Gırgır Mizah Dergisi ve Çarşaf Mizah Dergisi ekollünde çizer. Karikatürcüler Derneği üyesi. Karikatürün yanına çocuk kitapları ressamlığı ve yazarlığı da yapmaktadır. ‘Çıtır İle Pıtır’ serisi adı altında yazıp resimlediği on adet çocuk masal kitabı, hem resimleyip hem derlediği onlarca çocuk kitabı vardır. Çeşitli organizasyon firmalarının düzenlemiş olduğu etkinliklerde ve bazı televizyon kanallarında Portre Karikatüristi olarak çalışmakta olan Fırat, özel bir dershanede ve çeşitli eğitim kurumlarında da karikatür öğretmenliği yapmaktadır.


Çalışmalarıyla birçok yerel ve uluslar arası festivale katılan 23 takdirname ve 12 ödül sahibi Gani Sunduri ile ünlü mizah dergileri Gırgır ve Çarşaf’ta çizen, çocuk kitabı yazar ve çizeri Yaşar Fırat’ı buluşturan bu özel serginin açılışında;


Siz değerli basın mensuplarını da aramızda görmekten onur duyarız.


Program:
Tarih:
5 Aralık 2013
Yer:
Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi
Saat:
18.00
Not: Sergi, 20 Aralık tarihine kadar SKSM’de ziyaret edilebilir. Bilgi için, 0212 411 0 810.