Görsel Sanatlar Platformu - GorselSanatlar.org

MÜZE BİLİNCİ => Müzeler ve Müze Eğitimi => Konuyu başlatan: Tutku - 18 Ekim 2007, 01:38:54

Başlık: BODRUM SUALTI ARKEOLOJİ MÜZESİ
Gönderen: Tutku - 18 Ekim 2007, 01:38:54
Dünyanın sayılı müzelerinden olan Bodrum sualtı müzesi, 1964 yılında Borum Kalesi'nde kurulmuş 1982 yılında Bodrum sualtı müzesi müdürü T.Oğuz ALPÖZEN başkanlığında bir ekip tarafından Sualtı arkeoloji müzesi olarak açılmıştır.
kulturturizm.gov.tr     www.kultur.gov.tr     www.turizm.gov.tr      ve      goturkey.com  adreslerinden 360 derece panoramik görüntüler eşliğinde 25 ayrı noktadan 99  ayrı çekimi, keyifle sanal olarak gezerek görebilirsiniz...Keyifli seyirler.   
Bilgiler : Kültür Bakanlığı internet sayfası.
Başlık: BODRUM SUALTI ARKEOLOJİ MÜZESİ
Gönderen: renklerintanrıçası - 18 Ekim 2007, 10:18:36
çok teşekkür ederim müzeyi gezme görme şansımız oldu.
Başlık: BODRUM SUALTI ARKEOLOJİ MÜZESİ
Gönderen: Tutku - 18 Ekim 2007, 22:28:23
Renk tanrıçası/renklerin tanrıçası ne kadar güzel bir isim...nereden aklınıza geldi, çok merak ettim , ben de mitoloji severim. ana sanat dalım da resim. Siz de resim asd mezunu musunuz?, ayrıca bir fırsat bulduğunuzda Karyalı prenses Ada'nın ülkesini (Bodrum) ve o muhteşem tarih kokan kaleyi, sualtı arkeoloji müzesini de görün derim. Ben 2 yıl önce gidip görmüştüm.Şövalye odasında pencere içinden denize baktığınızda hala orada yaşayan ruhları hisseder gibi oluyorsunuz...Aslında ilk duyduğumda müzenin denizin altında da devam edip ,  batıktan bulunanları doğal halleriyle göreceğim diye hayalini kurmuştum...öyle değilmiş ama salona girişte video-tanıtım bölümü var,oturup zaman ayırıp izlemenizi öneririm. Daha sonra alt katta batık tan çıkan gemi var. Sonra da sualtından çıkartılan amforalar,cam eşyalar bölümü var ki inanılmaz güzelller...camın büyülü ışıltısı sarıveriyor insanı, ben teşekkür ederim öğretmenim,ilginiz için teşekkürler. 570a
Başlık: BODRUM SUALTI ARKEOLOJİ MÜZESİ
Gönderen: aslîgibi - 19 Ekim 2007, 01:34:27
Tutku hocam teşekkürler, ben bilmiyordum, görmedim de.. Öyle güzel anlatmışsın ki, görmek için öncelikle verdiğin sitelere bakacağım.Umarım yakın zamanda da gidip gezme şansım olur.
+1
Başlık: BODRUM SUALTI ARKEOLOJİ MÜZESİ
Gönderen: Tutku - 19 Ekim 2007, 21:16:05
sanal gezintiye daha kolay ulaşabilmeniz için;
(http://img148.imageshack.us/img148/8272/bodrumsanalturdl5.th.jpg) (http://img148.imageshack.us/my.php?image=bodrumsanalturdl5.jpg)umarım bir hata yoktur,ben buradan açıp izleyebildim,yeniden.
Başlık: BODRUM SUALTI ARKEOLOJİ MÜZESİ
Gönderen: ...:::£sra:::... - 19 Ekim 2007, 21:59:41
çok güzel bir fikir olmuş ama şahsen ben yakından görüp gezmeyide isterdim umarım bigün olur teşekkürler tutku hocam paylaştığınız için karizmanızı ekliyorum hemen hoşçakalın
Başlık: BODRUM SUALTI ARKEOLOJİ MÜZESİ
Gönderen: Tutku - 24 Ekim 2007, 11:33:19
Sevgili Esra öğretmenim,konuya ilginiz için çok teşekkür ederim, gerçekten de buradan anlatılanlar sadece fikir verebilir insana...Umarım en kısa zamanda Bodrum'a gider orada hem Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi'ni, hem MAOSELEUM'un antik kazı yerini yerinde görebilmenin mutluluğunu yaşarsınız...Orada olmak daha bir başka. Ben göremedim ama Bodrum'da Gündoğan beldesinde Peynir Çiçeği adında da bir mağara varmış ancak henüz kazıya başlanmamıştı.Aramızda Bodrum'da görev yapan arkadaşlarımız varsa onlara buradan seslenmiş olalım, bizlere daha detaylı bilgiler versinler.
Her ne kadar konuyu başlatan olsam da değerli katılımlarınızla burası daha da zenginleşecektir.
Görüşmek üzere Esra öğretmenim.
Başlık: BODRUM SUALTI ARKEOLOJİ MÜZESİ
Gönderen: poseidon - 24 Ekim 2007, 18:03:24
paylaşım için teşekkürler. ben bu yaz oradaydım, gerçekten harika bir müze ve insanı büyülüyor. şimdi birkez daha hatırlamış oldum. teşekkürler.
Başlık: BODRUM SUALTI ARKEOLOJİ MÜZESİ
Gönderen: Tutku - 24 Ekim 2007, 23:42:57
Poseidon öğretmenim, öncelikle hoşgeldiniz aramıza. Siz de ekleyebileceğiniz bilgileriniz varsa bu konuya ekleyebilirsiniz. Görüşünüz için teşekkür eder, birinci karizmanızı eklerim.