Gönderen Konu: cadde ve sokak fuarı  (Okunma sayısı 2455 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

funtug

  • Ziyaretçi
cadde ve sokak fuarı
« : 08 Eylül 2008, 17:30:15 »

Değerli Sanat Dostu

 SanatEvi Fuar Organizasyon ve Tanıtım olarak kendimizi ve amaçladığımız hedefimizi sizlere tanıtmak istiyoruz.
Çoğumuzun içinde amatör bir ruhla başlayıp sanatsal yapıtlar yapıp sanatçı olma isteği yaşar. Bir şeyler düşünüp, imkanlarımız çerçevesinde bunları yaşama geçirmeyi amaçlarız. Zaman zaman seyrederiz, analiz ederiz, dokunuruz, zaman zaman da taşa toprağa kağıda boyaya hayat vermeye çalışırız. Bu uğraşlarımız bizi psikolojik olarak rahatlatır, dinginlik sağlarız. Yada ifade etmek istediklerimizi bunlar aracılığıyla söylemeye çalışırız. Ama amatör olalım ama profesyonel olalım aslında yola çıkış noktamız hep aynıdır.
Yapıyoruz, çiziyoruz, boyuyoruz… Bunların bir kısmını ya eşimize dostumuza veriyoruz, hediye ediyoruz ya da satıyoruz. Yada odamızın bir köşesinde yırtılmayı, kırılmayı bekliyorlar çoğu zaman. Yapıt, insanlarla buluşmak ister, onlara kendini beğendirmek ister, bakılmak ister, hayranlıkla bakılmak ister. Odamızın bir köşesinde beklemek istemez.  Yaptıklarımızı, ürettiklerimizi sergilemek, insanlarla paylaşabilmek gerçekten çoğu zaman büyük bir sorun olarak karşımıza çıkıyor, ve bu zorluklar  yapacaklarımıza ipotek koyuyor ve engelliyor adeta.
Bizler, SANATEVİ Fuar Organizasyon ve Tanıtım Hizmetleri kimliği altında bir çatı oluşturduk, sanatçılarımızı, sanatçı olmaya aday emekçilerimizi  periyodik olarak düzenleyeceğimiz Sanatsal Cadde Fuarlarımızda bir araya getirmek istiyoruz. Yaptıklarınızı halk ile sanatsever ile tanıştırmak istiyoruz, paylaşılmasını istiyoruz, beğenilmesini  istiyoruz, eleştirilmesini ve takdir almasını istiyoruz. Yaptıklarınızı satarak bütçenize katkı olmasını istiyoruz, daha fazla üretmenizi, daha fazla tecrübe kazanmanızı istiyoruz.
Bu amaçlarla, Sanatsal Cadde Fuarları düzenliyoruz, 2x2 m², 3x2 m², 4x2 m² lik boothları kullanımınıza açıyoruz, ama üç adet ama otuz adet ürününüzü getirin sergileyin, satın, gelir elde edin, daha fazla yapın.
Boothlar yan yana ve karşılıklı olarak yerleşiktir. Vereceğimiz spotlar ile ürünlerinizi aydınlatın, ya da kendi spotlarınızı getirin. Alıcı, ilgili sanat severi  boothunuza getireceğiz, bunu her ay yapacağız.
Bir çok sanatçı arkadaş edinebilir, fikir ve teknik bilgi alışverişleri yapabilirsiniz, zaman zaman değerli sanatçılarımızı da konuk edip onlarla sohbetinizi sağlayacağız,
Bu organizasyon aynı zamanda çevremize de pozitif bir kişilik kazandıracaktır, sanatı seven bir toplum olmanın belki ilk yapı taşlarını oluşturacağız.
 Bizler sizlere yapıtlarınızı sunabilmeniz için ortam hazırlıyoruz, sizlere düşen görev katılımınızı sağlayarak boothları güzel yapıtlarınızla doldurmak. Amaçlarımızla ve yaptıklarımızla sizlere destek oluyoruz, olacağız, sizlerde katılımınızla bizlere destek olun.

Sanatsal Cadde Fuarlarımızda görüşebilmek üzere.

funtug@hotmail.com www.sanatevi.org


Çevrimdışı yoldaş

  • Yönetim K.Ü
  • Üstad
  • *
  • İleti: 14.442
  • Karizma Puanı: 4089
  • görsel tasarım uzmanı
Ynt: cadde ve sokak fuarı
« Yanıtla #1 : 06 Haziran 2010, 18:24:58 »
paylaşım için teşekkürler