Gönderen Konu: FİKİR VE PROJE SERGİSİ  (Okunma sayısı 1696 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hy3477

  • Üye
  • *
  • İleti: 25
  • Karizma Puanı: 5
FİKİR VE PROJE SERGİSİ
« : 27 Haziran 2008, 23:11:27 »

FİKİR VE PROJE SERGİSİ

 

Sanat eserleri üretmenin sanatçı açısından vazgeçilmez kurallarından en önemlisi olduğunu biliyoruz. Sanatçının fikir üreticisi olduğunu düşünmek yanlış mı olur? Bir sanatçı olarak ben de üretmeye devam edeceğim. Elbette alışıla gelen bu geleneğin yanı sıra yeni bir anlayışla sergi açmayı düşünüyorum. Açacağım bu serginin günümüzde yapılan sergilerden bir farkı olmalı diye düşünüyorum. Öyle bir sergi olmalı ki, resim ya da üç boyutlu eserlerin sergilenmesi yerine, bu güne kadar tasarladığım, düşündüğüm tüm projeleri tuval üzerine yazarak resim tablosu sergilercesine fikirlerimden ve projelerimden oluşan bir sergi olsun. Adına “Projeler Sergisi” verilsin.

Rengarenk boyalarla bezenmiş, şekillendirilmiş, tasarlanmış yağlıboya tuvalleri sergilemenin ötesinde, harflerin tuval üzerinde birbiri ardında bir araya gelerek fikirlerimi, projelerimi anlatan bir sergi olsun. Belgesel nitelikli, görselliğin ikinci planda olduğu, fikir bombardımanı içinde düşüncelerin gelecek projelerle aydınlandığı bir sergi olsun.

Kısacası projeler birer tuval üzerine estetik bir yazı üslubuyla projeleri anlatarak, bu projenin galeri anlayışına yeni bir zenginlik getireceğine inanıyorum. Belki de bir gün çok uzaklardaki bir zaman diliminde mutlaka oluşturmak istediğim bir sergi. Yüzlerce projemin kağıt aralarında kalması yerine, tuvallerde bile olsa haykırması, vazgeçilmez düşler ötesidir.

 Saygılarımla.Kuantum Düşünce Grubu Kurucusu, Başkanı: Ahmet Nuray  www.ahmetnuray.com               27/06/2008
« Son Düzenleme: 03 Temmuz 2008, 19:42:35 Gönderen: ..Hale.. »