Gönderen Konu: MEB'den Görsel Sanatlar Ders Saati Hakkında Açıklama  (Okunma sayısı 23458 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı benmelek

  • melek
  • Yeni Üye
  • İleti: 7
  • Karizma Puanı: 1
Ynt: MEB'den Görsel Sanatlar Ders Saati Hakkında Açıklama
« Yanıtla #60 : 04 Ekim 2012, 04:02:41 »

 (31 mart )bu gün okul dışında seçmeli derslerin alınabileceğine örnek olarak DİN ÖĞRETİMİNİN mahalle imamları tarafından verileceği haberiyle uyandık. 2004 yılında Tebliğler Dergisinde ilanedildiği gibi, okullara artık Din Dersi öğretmeni atanmayacak. Resim, Müzik Beden Eğitimi, Bilgisayar ve İngilizce derslerinin öğretmeni de artık atanmayacak, bunları söylemiyorlar.

31 MART 2012 günü, Cumhuriyet düşmanları bir rövanş aldılar. Beklentisi olanları sevindirecek şekilde verildigeçirilen yasa. Oysa asıl sevinenler evlerde54 bin Protestan kilisesi açanlardır, çünkü birkaç yıldan beri İncil öğretmek için bu yasayı bekliyorlardı. Mahalle imamlarının Kuran dersi vermesi değildi asıl amaç.

Halkımız eğitimde birliğin parçalanmasının tam sonuçlarını 12 yıl sonra, 2023 de fark edecek. 2013’de okula başlayan çocuklara bu programı uygulayacaklarına göre, 12 yıllık parçalı eğitimin sonuçlarını 2023’de alacaklar. Cumhuriyet’in bitiş yılı ilan ettikleri yıldır.
30 Mart tarihli Hürriyet’in ekinde yer alan milli’siz “Türkiye Savunma Sanayi” başlıklı reklam/ haberinde sıkça 2023 tarihi geçince bu enteresan tarih buluşması dikkatimi çekti. “Savunma sanayi Müsteşarı Murad Bayar sektörü “Vizyon 2023” hedefleri çerçevesinde değerlendirdi” başlığı altında yer alan satırlarbana biz “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” ilkesini terk ediyoruz, artık “savaş pazarı” açan ülke oluyoruz, diye düşünmeme neden oldu. Müşteşar Bayar’dan birkaç cümle:

“Hükümetimizin 2023 vizyonu paralelinde ‘ülkemizin dünyada savunma sanayien gelişmiş ilk on ülke girmesini’ hedefliyoruz.”… “”Ülkemizin artan uluslararası etkinliğine de büyük katkı yapan savunma sanayii yeteneklerimiz, yakınbir gelecekte dış politikamızın da önemli araçlarından biri konumuna gelecektir. Şimdiden Ortadoğu’da Asya’da, Uzakdoğu’da, hatta Latin Amerika’dabir çok dünya ülkesine savunma sanayi ürünlerimizin ihraç edildiğini mutlulukla görmekteyiz. Savunma sanayimizin ülkemizin 2023 vizyonundaki ihracat hedefine en önemli katkıyı sağlayacak sektörlerden birisi olacağına inancımız tamdır.”

Bu şirket dünyaya savaş uçakları satacaksa, biliyorum ki önce bize satacak, ABD savaş baronları gibi. Savaş çıkartıp silah satan o baronlar Türkiye’ye mi yerleşti yoksa? / buraya kadar .MAHİYE MORGÜL e ait.kendisi konuyu (videoları da var) gayet güzel anlatıyor.    ve soruyor

.''Alttan gelen çocukların alacağı seçmeli derslerle 12 yıl sonra 2023’de aynısınıfta okuyan hiçbir çocuk kalmayacak ve milleti eğitim aracılığıyla parçalama programı tamamlanmış, Cumhuriyet’imizin bilimsel eğitim dönemi dev kapanmış olurmu?'' diye soruyor yazısında ..
 benmelek , burada ilk kez yazıyorum ..
daha önce sadece dökümanlara falan bakıp çıktığım bir site idi..dersimize sahip çıkalım yazıları da okuyordum ancak ilk kez yazma fırsatım  ya da zorunluluğum oldu diyelim ..
memlekette olan bitenin vehameti hepimizi zaten alt üst ediyor, her gün.
olay ,seçmeli ders değil  saçmalı ders arkadaşlar.saçmalıklarla yavaş yavaş sertifikalı eğitime geçiş isteniyor.
asıl gerçeği görelim..4artı dört artı zırt sistemi  çok daha küresel amaçlarla emperyalizme  hizmet üzere planlanıyor.
boş yere kendinimzi detaylarla  yormayalım .hele ki bizim suçumuz da var açıklamaları falan çok gereksiz.
 sağlıklı bir sanat ortamı ve süresi olmayan bir dersten sözediyoruz..40 çocuk 40 dk.birer dk.ayırabiliyorsan her çocuğa tebrikler.bildiğin yıldırma politikası.ve itibarsızlaştırma.

bizler detaylarla uğraşırken onlar melekete yerleşiyor..seçmeli seçmeli parçalanıyor milli eğitim..öğretmeni sanatı itibarsızlaştırıyor.herkesin birbirini denetlediği birbiirne ve kendine güvensiz şakın umutsuz insanlar oluyoruz...işte buna hizmet ediyor yapılanlar..RESİM MÜZİK BEDEN öğretmenleri milli bayramaları hazırlamak için en renkli öğretmenlerdir.korosuz 23 nisan marşsız 19 mayıs..sergisiz okul..veeeee yvaş yavaşşşşşşş içinde milli ve birlik olan herşeyi yoketmek. hesap budur. yazdım sürçü lisan ettiysem affola.