Gönderen Konu: Balıkesir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi  (Okunma sayısı 6039 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ...:::£sra:::...

  • Yönetim K.Ü
  • Sanat Kurdu
  • *
  • İleti: 7.764
  • Karizma Puanı: 2742
Balıkesir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi
« : 18 Ağustos 2008, 10:34:31 »2005 Yılında kurulan Balıkesir Güzel Sanatlar Fakültesi, resim sanatının geleneksel öğretim yollarıyla, evrensel özgün yapıtlar ortaya çıkaracak, çağdaş, aydın ressamlar yetiştirmeyi, sanatçı adaylarının disiplinli bir gözlem yolu ile yapıcı ve yaratıcı güçlerini, yaratıcılığın temeli olan sezgi gücünü geliştirmeyi, nesneler ve nesneler arasındaki ilişkileri gözlemleme ve yorumlayabilme yetisini, kazandırmayı amaçlamaktadır. Sanatın doğasını ve mantığını sezdirecek gerekli kültürü oluşturmak için, uluslararası sanat alanında adını duyurmuş uzman eğitici kadrosuyla, eğitim vermektedir.

Fakültemizde; okul personeli, idari kadro, akademik kadro ve öğrenciler, birbirleriyle kaynaşmış bir şekilde karşılıklı saygı ve sevgi temelinde bir disiplinle, uyumlu ekip çalışmasıyla eğitim ve öğretim etkinliği içindedirler.

Fakültemiz şehrin merkezinde tarihi bir binada konuşlanmıştır. Öğrenci yutları şehir merkezinde yoğundur ve okula ulaşım için araca gerek kalmaz. Şehrin sakin ve güvenli ortamı öğrenciler ve veliler için oldukça önem taşımaktadır. Yaşam koşulları büyük şehirlerdeki gibi ağır değil oldukça ekonomiktir.
 


http://www.gsf.balikesir.edu.tr/index.php
çok çalışmak zamanı