Gönderen Konu: ebruli ipler ile çizgi çalışmaları  (Okunma sayısı 29339 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı NÖzcan

• nalan
  • Uzman
  • Karizma Puanı: 182
ebruli ipler ile çizgi çalışmaları
« : 28 Mayıs 2008, 23:04:16 »

ebruli ipler ve iğne ile öğrencilerimin yaptığı çizgi çalışmalarını beğeninize sunuyoruz.

« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2008, 23:05:30 Gönderen: delikanlıyım »
samsun ondokuz mayıs üniversitesi eğitim fakültesi resim bölümü grafik anasanat dalı

Çevrimdışı aslîgibi

• aslî
  • Yönetim K.Ü
  • Uzman
  • *
  • Karizma Puanı: 993
    • asligibi
Ynt: ebruli ipler ile çizgi çalışmaları
« Yanıtla #1 : 28 Mayıs 2008, 23:08:52 »
Çok güzel göürünüyor çalışmalarınız Nalan hocam. Ben yeni müfredatı bilmediğim için, konulardan uygulamalardan çok uzağım. Böyle bir etkinlik mi var yeni müfredatta. Yoksa tamamiyle sizin yaratıcılığınıza mı bağlı?
Tebrik ediyor karizmanızı ekliyorum +1  560a

Çevrimdışı NÖzcan

• nalan
  • Uzman
« Yanıtla #2 : 28 Mayıs 2008, 23:12:24 »
asli öğretmenim ben bu çalışmaları egzersizde yaptırıyorum.yeni müfredatta böyle etkinlikler yok tabiki.
samsun ondokuz mayıs üniversitesi eğitim fakültesi resim bölümü grafik anasanat dalı

Çevrimdışı lüƃǝşʎɐ

• Ayşe+:)
  • Yönetim K.Ü
  • Uzman
  • *
  • Karizma Puanı: 1293
« Yanıtla #3 : 28 Mayıs 2008, 23:24:23 »
Nalan öğretmenim çizgi adı geçen kazanımlarda kullanılabilir.6. sınıflarda bununla ilgili bir kazanım vardı.Çizgi dizayn çalışmaları diğer adıyla fadengrafik olan bu çalışmayı biliyordum ancak hiç iple çalıştırmadım.Biz cetvelle çizim yaparak çalışmıştık.Bunlar çok güzel olmuş çocukların ellerine  sizin de emeğinize sağlık.+1 560a 560a 560a

Çevrimdışı NÖzcan

• nalan
  • Uzman
« Yanıtla #4 : 28 Mayıs 2008, 23:27:09 »
bu çalışma belki 6. sınıflara sıkıcı gelebilir.baya uğraş istiyor iğne,ip ve renkli fon kağıdı kullandık sabırlı olmak gerekiyor biraz çalışmanın ortaya çıkması için.yorumunuz için teşekkürler.

Çevrimdışı renklerintanrıçası

• (renklerintanrıçası)
  • Uzman
  • Karizma Puanı: 372
  • Resim Yarışmalarına Kesinlikle Katılmayacağım....
« Yanıtla #5 : 05 Temmuz 2008, 13:26:22 »
nalan öğretmnim bir ara bu çalışmanın yapılışı ile ilgili açıklma yaparmısınız.tebrikler çok güzel olmuş. 560a
Dünya üzerinde en güçlü silah, ateşlenmiş insan ruhudur.

fishman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 05 Temmuz 2008, 14:14:08 »
öğrencilerinizi ve sizi kutluyorum nalan ögretmenim. cok hoş degişik ve güzel çalışmalar olmuş. tekrar tebrikler.
mutlu kalın.ve +1 geliyor yakalayın.

Çevrimdışı Fîģũ®âtĩƒ

• :)
  • Yönetim K.Ü
  • Sanat Kurdu
  • *
  • Karizma Puanı: 1637
« Yanıtla #7 : 05 Temmuz 2008, 15:30:32 »
emeklerinize sağlık nalan öğretmenim aslında çok zor bir çalışma bende bir kez denetmek istemiştim çocuklara ama malesef biz çok başarısız olmustuk  440a sizin çalışmalarınız çok güzel olmuş ellerine sağlık öğrencilerinizin  560a +1

Çevrimdışı NÖzcan

• nalan
  • Uzman
« Yanıtla #8 : 07 Temmuz 2008, 09:37:48 »
sevgili renklerintanrıcası çok teşekkürler çalışmayı önce kurşunkalemi fazla bastırmadan renkli fon kağıdı üzerine çiziyoruz.ben genelde geometrik şekilleri seçmiştim ama değişik desenlerde olabilir(bu sene öyle yaptırmayı planlıyorumda 440a)daha sonra ebruli iplerle iğne kullanarak bir noktadan başlıyoruz.aynı noktaya geri gelip başka bir noktaya batırıyoruz.biraz karışık gibi gelebilir yaptıkça ortaya çıkıyor çalışma.ama çok sabır gerektirdiğini söylemeliyim. 380aöğrencilerim bazen ben yapmayacağım diyorlardı da ikna ediyordum.ipler düğüm oluyor,karışıyor.ip bağlantılarını arkada yapıyoruz önde desen ortaya çıkıyor.birde kağıdı bükmeden çalışmak gerekiyor.kasnakla yapılan el işleri gibi düşünün.   520a
« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2008, 09:40:23 Gönderen: delikanlıyım »

Çevrimdışı NÖzcan

• nalan
  • Uzman
« Yanıtla #9 : 07 Temmuz 2008, 09:39:36 »
sevgili fishman sizi tekrar görmek ne güzel uzun zamandır göremiyordum sizi.öncelikle hoş geldiniz. 560a yorumlarınız içinde teşekkürler.