Gönderen Konu: Forum Kuralları  (Okunma sayısı 92029 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ilker

• İlker ÖZTÜRK
  • Administrator
  • Sanat Kurdu
  • *
  • Karizma Puanı: 1877
    • GorselSanatlar.NET
Forum Kuralları
« : 24 Ekim 2007, 19:29:25 »

Aşağıdaki 11 maddeyi okumaya üşeniyorsanız veya umursamayıp bu sayfadan çıkmak niyetindeyseniz, ÖZETLE;
Lütfen nazik olunuz. Uygun olmayan davranışlardan kaçınınız. Forum yönetiminin talimatlarına uyunuz ve bir sorun olduğu zaman da yardım istemekten çekinmeyiniz.
Tüm kullanıcıların ip adresleri ve log kayıtları site var olduğu sürece saklanacaktır. Bu kayıtları, sitede küfür, hakaret, tehdit ve h.a.c.k teşebbüsü gibi suçları işleyen üyelerin yasal işlemlerinde kullanabileceğimizi unutmayınız.

Öğrenci olan üyelerimiz (ilköğretim, Lise):  Sitemiz, "Öğrenci Üye Özel Bölüm" kategorisi haricinde konu açmamak ve mesaj yazmamak şartıyla öğrenci üyelere açıktır. Öğrenci üyelerimizin konu açabildikleri ve mesaj yazabildikleri tek bölüm Öğrenci Üye Özel Bölümdur. Öğrenci üye özel bölüm kuralları nı okuyunuz.

1. Forumda siyasi  propaganda, genel ahlaka ve edep kurallarına aykırı yazılar, hakaret benzeri yazılar kabul edilmez. Siyaset  konusunu tartışma, üyelerimiz arasında huzursuzluk ve bölünmelere neden olduğundan, forumumuzda siyaset  konuları tartışmaya kapalıdır. Buna paralel olarak  siyasi avatarlar ve imzaların kullanılması yasaktır.

2. Yeni bir başlık açmadan önce Arama özelliği mutlaka kullanılmalıdır.Aynı konuya temas eden daha önceden açılmış başlık varsa sonradan açılan başlıklar silinebilir.

3. Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız. Yine mesajın tamamı veya tamamına yakını farklı renkle, büyük fontla veya kalın olarak yazılmamalıdır.

4. GorseSanatlar.org'da yayınlanan dökümanların sorumluluğu sadece dökümanı yazan üyeye aittir. GorseSanatlar.org  üyelerin eklediği yazı ve kodlardan SORUMLU TUTULAMAZ. Üyenin yolladığı başkasına ait dökümanı kendisinin gibi göstermesi durumunda; bütün sorumluluk üyenindir. GorseSanatlar.org  üye tarafından site veritabanına eklenen yazılı metnin üye tarafından hazırlandığını varsayar ve üyenin yazdığı yazıdan dolayı çıkabilecek hiçbir olaydan sorumluluk kabul etmez.
Fakat, sitemizde yayımlanan bir belge veya görsel size ait ise ve bu konuda GorselSanatlar.org\'un telif hakkı ihlali yaptığını düşünüyorsanız lütfen bizimle irtibata geçiniz.

5. Üyelik sonlandırılması sadece kesin olarak kurallara uymayan kişilere uygulanır.  Bunun haricindeki üyelik sonlandırılması, yazıların silinmesi, üyeliğin silinmesi gibi istekler geçersizdir çünkü yazılar ve yazan üye isimleri foruma mal olmuştur. Bu tür isteklere cevap verilmeyecektir.

6. Mesajlarda, sadece smiley kullanmak ve sadece alıntı yapmak  yasaktır.Bu tür içi boş mesajlar  silinir. Bunun yanında, aynı konudaki mesajınıza 12 saaten önce tekrar (flood mesaj) mesaj göndermek yasaktır. Lütfen peş peşe mesaj göndermek yerine bir önceki mesajınızı düzenleyiniz.

7. Konu başlıkları, konu içeriğiyle alakalı olmak zorundadır.İlgi çekmek için "süper, mutlaka bakın, muhteşem, bunu izleyin" gibi başlıklar yazmayınız. Konu içeriğiniz neyse başlığınızı da ona uygun atınız.

8. Sitemizde, telif hakkı ile korunan video, müzik, E-belge, program ve diğer her türlü materyallerin dağıtımı yasaktır. Ayrıca h.a.c.k programları, h.a.c.k içerikli konular, şifre kırıcı, serial ve crackların paylaşımı da yasaktır.

9. Yaptıkları işten kazanç sağlayan sitelerin tanıtımı yasaktır.

10. Lütfen kategori dışı konu açmayınız. Eğer, gönderdiğiniz konu sitemizdeki hiç bir kategoriye uyuyorsa o konunuz kaldırılır.

11. Diğer site ve kişilerden alıntılanan yazı, döküman ve görsellerin alıntılarını konunun sonuna mutlaka ekleyelim. Örnek: xxx.com sitesinden alıntı veya xxx kişiden alıntı.
« Son Düzenleme: 09 Aralık 2008, 11:30:23 Gönderen: ilker »
Selçuk Üniversitesi - Seramik - 1998
Abant İzzet Baysal Üniversitesi - Resim İş - 2004
Düzce Yunus Emre Ortaokulu

Kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet.

Çevrimdışı aslîgibi

• aslî
  • Yönetim K.Ü
  • Uzman
  • *
  • Karizma Puanı: 993
    • asligibi
>>>>>>>FORUM KURALLARI<<<<<<<
« Yanıtla #1 : 29 Ekim 2007, 19:32:05 »
8 dakikaya bir hatırlatma babıındaa....  360a

Çevrimdışı aycoregi

• Çalışkan
  • Karizma Puanı: 84
« Yanıtla #2 : 29 Ekim 2007, 19:34:03 »
teşekkürler İlker hocam bu hatırlatma iyi oldu. ben yeni öğrendim büyük harfin bağırmak anlamına geldiğini.ben vurgu olarak kullanıyordum kendimce.bundan sonra dikkat edeceğim buna.
kolaylıklar....
Bütün renkler hızla kirleniyordu;
Birinciliği beyaza verdiler.
                                               Özdemir ASAF

smarst-x

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 29 Ekim 2007, 19:40:55 »
bilgilendirme için teşekkürler...

Çevrimdışı aycoregi

• Çalışkan
« Yanıtla #4 : 29 Ekim 2007, 20:19:36 »
iyi oldu bu hatırlatma 610a 219s
                                               Özdemir ASAF

Çevrimdışı aycoregi

• Çalışkan
« Yanıtla #5 : 29 Ekim 2007, 20:39:05 »
ben söyledim zaten iyi oldu bu kuralları hatırlatmak iyi 360a
                                               Özdemir ASAF

Çevrimdışı aycoregi

• Çalışkan
« Yanıtla #6 : 29 Ekim 2007, 21:06:50 »
genç dinamik arkadaşlar okuyunca siz de görüş yazın iyi oldu değil mi bu kuralların hatırlatılması:))
                                               Özdemir ASAF

Çevrimdışı Ali Erkut

• Onursal
  • Uzman
  • *
  • Karizma Puanı: 1506
« Yanıtla #7 : 29 Ekim 2007, 21:17:30 »
11.Aynı konuya 24 saat içinde peş peşe (flood) mesaj göndermek yasaktır.Bunun yerine bir önceki mesajınızı düzeltip ilave yapabilirsiniz.
En pahalı okul ''deneyim''dir.

Çevrimdışı **aslı**

• KENDİSİ
  • Yönetim K.Ü
  • Uzman
  • *
  • Karizma Puanı: 1342
  • ...SENLE BEN, BATI-DOĞU; AMA DÜNYA YUVARLAK...
« Yanıtla #8 : 29 Ekim 2007, 21:19:00 »
380a 380a 380a

Çevrimdışı özgür_32

• özgür32
  • Tecrübeli
  • Karizma Puanı: 18
« Yanıtla #9 : 29 Ekim 2007, 21:19:20 »
kuralları hatırlatmanız iyi oldu.