Gönderen Konu: Geniş Aile Dizisinin Sevim’inden tiyatro dersi almak isteyen arkadaşlar  (Okunma sayısı 1547 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı langanil

  • Yeni Üye
  • İleti: 1
  • Karizma Puanı: 3

 Acting Class with Yeşim Ceren Bozoğlu

    Yeşim Ceren Bozoğlu ile Oyunculuk Kursuna Katıl, Kursun Sonunda “GREASE” Müzikalinde Rol Al… Amerika’da Eğitim ve Kariyerine Devam et...
    Önce Oxford House College’de Oyunculuk Eğitimi, Sonra Sadece Türkiye’de değil Amerika ve İngiltere’de Eğitim ve Kariyer…
    Oxford House College, Türkiye’nin En Büyük İngilizce Dil Kampüsü olarak, bir ilki gerçekleştirmektedir. Ülkemizin  büyük yeteneklerinden Yeşim Ceren Bozoğlu’nun eğitmenliğini yapacağı “Acting- Oyunculuk” kurslarını başlatmaktadır. 
    Kursun temel amacı; katılımcının hem oyunculuğunu hem de İngilizcesini geliştirmek ve  yeni yeteneklerin keşfedilmesini sağlamaktır.
    Üç aylık kurs süresi boyunca, öğrencilerin İngilizce ile kurdukları ilişkiyi, drama ve  oyun duygusuyla geliştirmek ve pekiştirmektir.
    Kurs süresince  ilk ay, seçilmiş olan oyun, önce okuma provaları ile öğrencilere çalıştırılacaktır. Bu dönemde ki hedef, öğrencilerin İngilizce olan oyun tekstindeki hâkimiyetlerini, aksanlarını sağlamlaştırmaktır.
    İkinci aydan itibaren sahneleme çalışmalarında oyun sahne çalışılmaya başlanacaktır, buradaki hedefimiz, öğrenci oyuncuların, İngilizceyi oynadıkları karakter vasıtasıyla, kendi günlük lisanlarıymışçasına kullanacakları seviyeye gelmeleridir.
    Üçüncü ay oyunun son rötuşlarının yapılması ve sahneye hazırlık olarak planlanmıştır. Bu ay içerisinde oyuncu-öğrenciler gösteriye çıkmadan önceki son provalarını yapacaklar ve nihayetinde oyunlarını sahneleyeceklerdir.
    Seçilen oyun dünyada geniş kitlelerce sevilmiş, defalarca sahnelenmiş, Hollywood ve Brodway’de gişe rekorları kırmış olan ”GREASE” müzikalidir. Öğrencilerin eğlenirken, kendi yaş gruplarına uygun olan oyun seçimi kurs dönemindeki motivasyonu arttıracak bir etki olacaktır. Dersler için başlangıç seviyesindeki İngilizce yeterlidir.
    Programı Başarıyla tamamlayan 2 katılımcı, Amerika’nın en iyi Sinema ve Oyunculuk okulu olan “New York Film Academy’de  burslu eğitime gönderilecektir.
Kurs Detayları;
Başlangıç Tarihi;  Ocak 2010
Kurs Süresi; 3 ay ve sonrasında GREASE müzikalinin sahnelenmesi
Kurs Günleri;  Salı- Cuma  18:00-21:00
Tel: 444 1 287
Kaynak: www.oxfordhousecollege.com