Gönderen Konu: AZİZE ABDULKADİR HAMAMCIOĞLU 5.SINIFLAR UZAKTAN EĞİTİM ÇALIŞMALARI SERGİSİ  (Okunma sayısı 1933 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kurt

 • Üye
 • *
 • İleti: 52
 • Karizma Puanı: 28


 219s Okulumuz 5.sınıf öğrencilerimizle uzaktan eğitim döneminde yaptığımız çalışmalardan derlediğimiz resim sergisi. 340a 560a ::ressam::
Değerli ziyaretçilerimiz; Bu çalışmalar içinde bulunduğumuz pandemi döneminde uzaktan eğitim süreci içerisinde online-canlı olarak öğretmen eşliğinde her hafta ayrı bir çalışmanın yapılmasıyla ortaya çıkmıştır.
Bir zamanlar TRT de Bob Ross'un yaptığı gibi şimdi kuş'un kafasını çiziyoruz, şimdi kanat yapacağız, şimdi fırçamıza biraz sarı alıp kuşun gagasını boyayacağız şeklinde uygulanmıştır ve son derece keyifli ve verimli olduğunu gözlemledim, ziraa bizzat sınıf ortamında olmadığımız için, birbirimizin ne suratını ve psikolojisini görmediğimiz için bir konu verip, bunu anlatıp, örnekler verip, başlayın bakalım, biraz düşünün vs gibi yöntemler uzaktan eğitimde baktım pek işe yaramıyor, sönük geçiyor, zaten katılım sınıf yüzdesine göre yarısını bile bulmazken, kimisinin kamerası yok, kimisinin mikrofonu yok iken ders sıkıcı ve verimsiz bir hal alıyordu.... Bu şekilde bizzat öğretmen eşliğinde an an resmin birlikte yapılması bütün bu olumsuz yönleri giderip, daha da güzel bir hala getirdi... Resmin komplesini değil, mesela konu kuş resmi ise, kuşun çizimini ve boyamasını birlikte yapıyorduk ama kuşun dalın üstünde mi, yerde mi, yanında yuvası mı var, küçük bir yavrusu mu var, geride dağ mı var, orman mı var, gökyüzünde neler var işin bu tarafını da öğrencilere bırakıyordum, örnekler vererek burayı kendi hayalinizle tamamlayacaksınız ve bana göndereceksiniz diyordum, bu şekilde hayalgüçlerini de kullanarak ortaya aynı konuda farklı resimler çıkıyordu ve bana gelen resimleri de öğrencilerin kendi sınıf gruplarında paylaşıyordum, bu da öğrencileri ayrı bir sevindiriyor ve motive ediyordu.... 5.sınıflarda katılım diğer üst sınıflara göre fazla idi, bunun da sebebi büyük ihtimalle ilk defa resim derslerine branş hocasının girmesi ve ilkokuldan farklı bir yeni ortaokula geçmenin ilk heyecanları olabilir... Buradan tekrar bütün öğrencilerimi tebrik ediyorum, sevgilerimi gönderiyorum...« Son Düzenleme: 30 Ocak 2021, 19:19:35 Gönderen: kurt »
Hani bir köy vardı uzaklarda, çok uzaklarda...
Kışın bitmek bilmediği, baharın kendini naza çektiği bir yerlerde,
minicik yüreklerin umudu olmuştun!
      Hatırlıyorsun değil mi?

Çevrimiçi ilker

 • İlker ÖZTÜRK
 • Administrator
 • Sanat Kurdu
 • *
 • İleti: 8.383
 • Karizma Puanı: 1841
  • GorselSanatlar.NET
Emek ve sunum çok  güzel hocam. Teşekkür  ederiz.
Selçuk Üniversitesi - Seramik - 1998
Abant İzzet Baysal Üniversitesi - Resim İş - 2004
Düzce Yunus Emre Ortaokulu


Kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet.