Gönderen Konu: BEKİLLİ ŞARAPLARI DÜNYA ÇAPINDA MARKALAŞMA YOLUNDA  (Okunma sayısı 1265 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ahmetnuray

  • Ziyaretçi

BEKİLLİ ŞARAPLARI DÜNYA ÇAPINDA MARKALAŞMA YOLUNDA
 
Bekilli Kültür- Sanat Şarap ve Üzüm Festivalini uluslararası boyuta taşımak isteyen Bekilli Kaymakamı Murat Çağrı ERDİNÇ yöredeki üzüm üreticileri ile birlikte yaptığı çalışmalarla Bekilli yöresine yeni bir Kültür-Sanat anlayışı ile bakıyor.

Yenilikler ve yeni atılımların eşiğinde olan Türk ekonomisinin en ileri gelen bölümünü teşkil eden üretim sektörünün tarımsal sektör olduğuna hepimizin baştan inanması gerekir.

Tarım sektörü içinde üzüm yetiştiricilerinin üzümü direkt olarak satmanın ötesinde işlemesi, uzun vadeli dayanıklı mamül haline getirmesi için üzümün olmazsa olmazlarından olan sirke ve şarap sektörünün gelişmesini sağlamak, Türk ekonomisi için çok önemlidir.

Dünya Şarap imalinin içinde yer almak isteyen Bekilli Yöresi, haklı olarak kendilerine düşen payın artması için gereken neyse yapmaya azimlidir. Bekilli Kültür-Sanat Şarap Sirke ve Üzüm Festivaline yöre üreticisinin gösterdiği ilgi, bu azimlerinin ne kadar güçlü olduğunu göstermezmi?

Gelecek yıllarda Uluslar arası festivallere Bekilli ismini yazdırmak için yapılması gerekenleri yapacaklarına içtenlikle inanıyorum. Saygılarımla... Ahmet NURAY

Saygılarımla.Ahmet Nuray Bu makale www.ahmetnuray.com sitesinden İzinli olarak alınmıştır.
Makale ve resim diğer siteler tarafından izinli olarak kullanılabilir.