Gönderen Konu: KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ  (Okunma sayısı 7045 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ...:::£sra:::...

  • Yönetim K.Ü
  • Sanat Kurdu
  • *
  • İleti: 7.764
  • Karizma Puanı: 2742
KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
« : 19 Temmuz 2007, 21:58:15 »

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ  REKTÖRLÜĞÜ’NDEN

 

Üniversitemiz Fatih Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Müzik Öğretmenliği, Resim-İş Öğretmenliği ile Resim-İş Öğretmenliği II. Öğretim Lisans programlarına; aşağıda tabloda belirtilen kontenjanlar ve şartlara göre 2007-2008 eğitim-öğretim yılı için öğrenci alınacaktır.

 

Öğrenci Alınacak Lisans Programları
 Öğrenci Kontenjanı
 
 
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği
 50
 (30 erkek, 20 kız)
 
Müzik Öğretmenliği
 40
 
 
Resim-İş Öğretmenliği
 40
 
 
Resim-İş Öğretmenliği II.öğretim
 40
 
 

 

 1- 2007 yılında yapılan ÖSS sınavında;

 

A) Liseler, Meslek Liseleri, Öğretmen Liseleri ve Güzel Sanatlar Liselerinin El Sanatları, Grafik, Müzik, Sanat, Sanat (Müzik), Nakış, Resim, Sanat (Resim), Seramik ve Spor alan/kol/ bölümlerinden mezun veya mezun olacak adaylar ile milli sporculardan aynı alandaki eğitim programlarına başvuracakların 2007-ÖSS puan türlerinin birinden en az 160.000 veya daha fazla ve

 

B) bu alan/kol/bölümler  dışındaki  liselerden  mezun veya mezun olacak  adaylardan 2007-ÖSS’de puan türlerinin birinden  en az 185.000 veya daha fazla  ÖSS puanı alanlar;

 

Özel Yetenek Sınavına girebilmek için KTÜ Kanuni Kampusü Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına 30 Temmuz – 10 Ağustos 2007 tarihleri arasında başvuruda bulunabileceklerdir. Adaylar başvurularını bizzat kendileri yapacak, eksik belge ile veya ilan edilen süre dışında ve posta ile başvuru kesinlikle kabul edilmeyecektir.

 

2- Başvuruda bulunan adaylar; içerisinde Özel Yetenek Sınav Kılavuzu, başvuru formu ve Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Programı adayları için sınav sırasında takacakları göğüs numaraları bulunan dosyayı 30 Temmuz – 10 Ağustos 2007 tarihleri arasında KTÜ Kanuni Kampusünde Fatih Eğitim Fakültesi Öğrenci İşleri Bürosundan alacaktır.

 

3- Yukarıda belirtilen birinci maddede yazılı başvuru şartlarını sağlayan adaylar, KTÜ Kanuni Kampusünde Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından alacakları başvuru dosyasındaki formu doldurduktan sonra, aşağıdaki başvuru belgelerini bu forma ekleyip KTÜ Kanuni Kampüsündeki Fatih Eğitim Fakültesinin Öğrenci İşleri Bürosuna teslim etmeleri gerekmektedir.

 

4- Başvuru için gerekli belgeler:

 

a-      2007 ÖSS Sınav Sonuç Belgesinin aslının Öğrenci İşleri Daire Başkanlığınca görülerek tasdik edilmiş fotokopisi

b-      Tasdikli Nüfus cüzdanı örneği (Nüfus cüzdanının aslı Öğrenci İşleri Bürosunda görülerek tasdik edilecektir.)

c-      Diploma, Mezuniyet Belgesi ve Öğrenim Durum Belgelerinden birinin aslının Öğrenci İşleri Daire Başkanlığınca görülerek tasdik edilmiş örneği

d-      4.5x6 cm. ebadında ÖSS sınavına başvuru için kullanılan iki adet fotoğraf

e-      Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Müzik Öğretmenliği, Resim-İş Öğretmenliği ile Resim-İş Öğretmenliği II. Öğretim programlarından birine müracaat edecek adayların T.C. Ziraat Bankası’nın Üniversite Şubesindeki 11825144-5003 nolu döner sermaye hesabına 190 YTL kayıt harcı yatırıldığına ilişkin dekont, Resim-İş Öğretmenliği ve Resim-İş Öğretmenliği II. Öğretim programlarının her ikisine birden müracaat edecek adaylar için 240 YTL kayıt harcı yatırdığına ilişkin dekont (Yatırılan miktarlar, Fatih Eğitim Fakültesi 2007 yılı özel yetenek sınavları projesi olarak döner sermaye esaslarına göre; Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci alınan bölümlerin sınav harçları, sınavların yapılması, sınav sonuçlarının değerlendirilmesi ve temel eğitim-öğretim ihtiyaçları için genel malzeme alımında kullanılır),

f-        Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Müzik Öğretmenliği, Resim-İş Öğretmenliği ile Resim-İş Öğretmenliği II. Öğretim programlarına müracaat edecek adayların başvuru dosyası için Trabzon Vakıfbank Merkez Şubesindeki 00158007284685331 nolu hesabına 30-YTL, yatırıldığına ilişkin dekont,

g-      Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Programına başvuruda bulunan adaylar yukarıda belirtilenlere ek olarak herhangi bir sağlık kuruluşundan alacakları “spor yapmasında bir sakınca yoktur” ibareli sağlık raporu

 

5- Adayların Özel Yetenek Sınavı başvuru formunda belirttikleri bilgiler 15.08.2007 tarihinde Karadeniz Teknik Üniversitesi Web sayfasında (www.ktu.edu.tr) yayınlanacaktır. Adaylar bu bilgileri kontrol edecekler, bu bilgilerde herhangi bir hata varsa 15-17 Ağustos 2007 tarihleri arasında KTÜ Fatih Eğitim Fakültesi Öğrenci İşleri Bürosuna başvuracaklardır.

 

6-       Müzik Öğretmenliği, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Programları Özel yetenek sınavları 20-27 Ağustos 2007, Resim-İş Öğretmenliği Programı Özel Yetenek Sınavı 27 Ağustos-  03 Eylül 2007 tarihleri arasında yapılacaktır.

 

7-      Resim-İş Öğretmenliği ve  Resim-İş Öğretmenliği II.Öğretim Lisans Programlarının her ikisine başvuran adayların her iki programı kazanmaları halinde adayın kesin kaydı ilk tercihine yapılır.

 

8-       Özel Yetenek Sınavları ve Değerlendirmeleri, 2007 ÖSYS Öğrenci Seçme Sınavı Kılavuzu gereği, Fakülte Yönetim Kurulunca belirlenecek esaslara göre; Fakülte Yönetim Kurulunca görevlendirilecek komisyonlar ve diğer elemanlarca yapılır ve Fatih Eğitim Fakültesi Dekanlığınca yürütülür.

 

9-       Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Yükseköğretim Puanları ve Kontenjanları Kılavuzu’nun 12. ve 13. sayfalarında verilen formüle göre her bir adayın Özel Yetenek Sınavı Puanları (ÖYSP)   hesaplanır. Her bir adayın ÖYSP Standart puanı (ÖYSP-SP), Ağırlıklı Ortaöğretim Başarı Puanı (AOBP),  2007 ÖSS Puanı (ÖSS-P) göz önünde bulundurularak; 2007 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Yükseköğretim Puanları ve Kontenjanları Kılavuzu’nun 13. sayfasının 8. maddesi uyarınca Özel Yetenek Sınav Kılavuzunda belirtilen şekilde adayın Yerleştirme Puanı (YP)  hesaplanır. Bu hesaplama sonucunda en yüksek puandan başlayarak adayların sıralaması yapılır.  Adayların YP puanlarının eşit olması halinde; eşit puanlı adayların kendi aralarında sıralaması ÖSS puanlarına göre büyükten küçüğe doğru, eşit puanlı adaylardan ÖSS puanları da eşit olanların kendi aralarında AOBP puanlarına göre büyükten küçüğe doğru, eşit puanlı adaylardan ÖSS puanları ve AOBP puanlarının her ikisinin de eşit olması halinde alandan gelenin öncelikli olarak sıralamaya dahil edilmesi yoluyla ilan edilen kontenjan sayısı kadar aday belirlenerek Rektörlük Makamına arz edilir. Hesaplanan YP puanları Fatih Eğitim Fakültesi Dekanlığınca ilan edilir.

 

10-         Kesin kayıt işlemleri 2007 ÖSYS Öğrenci Seçme Sınav Kılavuzunun 4. bölümünün 11. ve 12. sayfalarında belirlenen esaslara göre yapılır.

 

11-         Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Programına kesin kayıt yaptıracakların, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği mesleğini yürütmeyi engelleyecek ruhsal ve bedensel sakatlığı olmadığı hakkındaki tam teşekküllü devlet hastanesi veya KTÜ Farabi Hastanesi’nden “Sağlık Kurulu Raporu” almaları gerekmektedir.

 

12-        Kazananların kesin kayıtları 03–10 Eylül 2007 tarihleri arasında ve bizzat öğrenci tarafından verilecek belgeler ile KTÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanlığında yapılır. Kazanan adaylar belirtilen tarihler arasında kesin kayıt yaptırmamaları halinde kayıt haklarını kaybederler.

 

** 2007 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda, kontenjan ve YP (Yerleştirme puanı) hesabında  bir değişiklik yapılması halinde yeni kılavuzdaki bilgiler esas alınacaktır.

çok çalışmak zamanı