Gönderen Konu: ONDOKUZMAYIS ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ’NDEN sınav duyurusu  (Okunma sayısı 2280 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ...:::£sra:::...

  • Yönetim K.Ü
  • Sanat Kurdu
  • *
  • İleti: 7.764
  • Karizma Puanı: 2742

2008-2009 Eğitim-Öğretim yılında Üniversitemizin aşağıdaki yükseköğretim programlarına Önkayıt - Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci alınacaktır. Öğrenci        alınacak programların kontenjan ve koşulları aşağıda gösterilmiştir.

FAK/Y.OKUL                       
 Eğitim Fakültesi
BÖL/PROG.
-Resim-İş Öğretmenliği
KONTENJAN
60       
ÖNKYT. TARİHİ
11-22 Ağustos 2008
SINAV TARİHİ
 01-02 Eylül 2008
SINAV YERİ
 Eğitim Fakültesi Atakum Yerleşkesi Resim-İş Binası
 
 FAK/Y.OKUL                       
 Eğitim Fakültesi
 BÖL/PROG.
Resim-İş Öğretmenliği (İ.Ö)
KONTENJAN
 60
 ÖNKYT. TARİHİ
11-22 Ağustos 2008
SINAV TARİHİ
 01-02 Eylül 2008
SINAV YERİ
 Eğitim Fakültesi Atakum Yerleşkesi Resim-İş Binası

ÖN KAYIT İÇİN GENEL ŞARTLAR VE İSTENEN BELGELER:

1. Önkayıt başvurusunda bulunacak adaylar, 2008 ÖSS’de herhangi bir puan türünden en az 165 ve üzerinde puan almış olmaları gerekmektedir.

2. Liseler, meslek liseleri, öğretmen liseleri ve güzel sanat liselerinin; Resim, Uygulamalı Resim Sanat, Grafik, Grafik Sanatlar, Grafik Tasarım,                       Sanat (Resim), Seramik, Seramik Sanatı, Tasarım ve Teknolojisi, Müzik, Sanat (Müzik), Spor alan/kol bölümlerinden mezun olan adaylardan, aynı            alandaki eğitim programlarına başvuracakların 2008-ÖSS puanlarından herhangi birinden en az 145 puana sahip olmaları ve belirtilen alan/kol bölümlerinde okuduklarını belgelendirmeleri (diplomanın aslı ve örneği) gerekmektedir.

3. Milli sporcu olan adayların 2008-ÖSS puanlarından herhangi birinden en az 145 puana sahip olmaları ve milli sporcu olduklarını belgelemeleri gerekmektedir.

4. Önkaydı adayın bizzat yaptırması gerekmektedir, vekalet kabul edilmez. Eksik belge ve posta ile kayıt yapılmaz.

5. Adayların önkayıt bürolarından alacakları form dilekçeyi eksiksiz doldurmaları ve istenen belgeleri eklemeleri gerekmektedir.

6. 2008 yılına ait ÖSS Sonuç Belgesinin internet çıktısı.

7. 3 adet 4.5x6 ebadında yeni çekilmiş fotoğraf (kılık, kıyafet mevzuatına uygun)

8. 2007 ÖSYS Merkezi sistemle veya özel yetenek sınavı ile bir yükseköğretim programına yerleştirilmiş adaylar durumlarını önkayıt esnasında bildirmek                 zorundadırlar. Yanlış beyan bildirenlerin sınavları geçersiz sayılarak kayıtları silinecektir.

9. Nüfus cüzdanı (T.C. kimlik no’lu)  noter tasdikli örneği.

10. Kesin kayıt hakkı kazananların kayıtları, 08 Eylül 2008 tarihleri arasında bağlı olduğu Fakülte/Yüksekokullarında yapılacaktır. Kontenjan açığı bulunduğu            taktirde yedek öğrenciler için kesin kayıt tarihi sonra açıklanacaktır.

EĞİTİM FAKÜLTESİ MÜZİK VE RESİM-İŞ ÖĞRETMENLİĞİ,

a) Giriş/Özel Yetenek Hazırlık Kursu ve Sınav ücreti olarak Üniversitemiz, T.C. Ziraat Bankası Üniversite Şubesi (Kurupelit) Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü            (Eğitim Fakültesi adına) 9712395-5009 no’lu hesabına;

- Müzik öğretmenliği için 120 YTL

- Resim-İş Öğretmenliği için (I. ve II. Öğretim dahil) 140 YTL başvuru ücretini ödediklerine dair banka dekontu.

b) Önkayıtlar Ondokuzmayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Atakum Yerleşkesi A Binasında yapılacaktır.

NOT: Resim-İş ve Müzik Öğretmenliği Programlarına Giriş /Özel yetenek Sınavlarına hazırlık için önkayıt yaptıran tüm öğrencilere ücretsiz 5 gün (20 saat )                   sınav hazırlık kursu verilecektir. (Hazırlık Kursuna katılmak zorunlu değildir)

BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR ÖĞRETMENLİĞİ İLE ANTRENÖRLÜK BÖLÜMÜ;

a) Yaşar Doğu Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü ve Antrenörlük Bölümü için Özel Yetenek Sınavına gireceklerin sınav ve sınav öncesi açılacak kurs ücreti olarak Yaşar Doğu Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası Üniversite Şubesindeki     9725373-5001 no’lu hesabına 150 YTL        (Kurs için ayrıca ücret alınmayacaktır) başvuru ücretini ödediklerine dair banka dekontu (Öğretmenlik ve Antrenörlük Bölümü iki tercihi birlikte yapanlar 250 YTL yatıracaklardır)

NOT: Yaşar Doğu Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Bölümüne girecek adaylar Yaşar Doğu Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü I.aşama branş sınavlarına girmek zorundadırlar. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliğine başvuran adaylar için Antrenörlük Bölümüne girmek istedikleri takdirde ek kayıt süresi verilecektir.

b) Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ve Antrenörlük Eğitimi Bölümüne müracaat edecek adayların resmi sağlık kurumundan “Özel Yetenek Sınavına katılmasında sakınca yoktur” açıklamasını içeren sağlık raporu,

c) Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ile Antrenörlük Eğitimi Bölümüne  müracaat edecek adaylar tercihlerini önkayıt sırasında yapacaklardır.

d) Milli kontenjanla başvuracak adayların 2006 ve sonrası  Milli Sporcu olduklarını gösteren belgelerinin aslını getireceklerdir.

e) Önkayıtlar Ondokuzmayıs Üniversitesi, Yaşar Doğu Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu  Kurupelit Kampüsü’nde  yapılacaktır.

AÇIKLAMA:

- Sınavlar sonunda sınavı kazanan öğrenciler ile yedek öğrenci listesi ilan edilecektir.

- Kesin kayıt işlemleri ve istenen belgeler Fakülte/Yüksekokulda duyurulacaktır.


 


çok çalışmak zamanı