Gönderen Konu: Van 100.Ci Yıl Ünv. GSF 2008-2009 Özel Yetenek Sınavı duyuru  (Okunma sayısı 3668 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ...:::£sra:::...

  • Yönetim K.Ü
  • Sanat Kurdu
  • *
  • İleti: 7.764
  • Karizma Puanı: 2742

2008 Özel Yetenek Sınavı
 
YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ'NDEN
Üniversitemiz bünyesinde bulunan Eğitim Fakültesi 2008-2009 Eğitim-Öğretim yılı için Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim Öğretmenliği Programına 40, Müzik Öğretmenliği Programına 30, Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Programına 40 (25 Erkek, 15 Kız) öğrenci Özel Yetenek Sınavı ile alınacaktır.
BAŞVURU KOŞULLARI
Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Yetenek Sınavlarına katılabilmek için adayların 2008 ÖSS Sınavının dört puan türünün en az birinden 165 ve daha fazla ham puan almaları gerekmektedir.
Önemli: Liseler, Öğretmen Liseleri ve Güzel Sanatlar Liselerinin Müzik, Resim ve Spor alan/kol/bölümlerinden mezun olan adaylardan, aynı alanlardaki eğitim programlarına başvuracakların 2008 ÖSS sınavı dört puan türünün en az birisinden 150 ve daha fazla ham puan almaları gerekir. Ayrıca Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Programına başvuracak olan milli sporcuların da ÖSS sınavı dört puan türünün en az birisinden 150 ham puan almış olmaları gerekir.
BAŞVURU YERİ VE TARİHİ
Özel Yetenek Sınavına girecek adayların başvuruları 04-14 Ağustos 2008 tarihleri arasında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesi A Blokta yapılacaktır. Bu süre uzatılamaz.
Başvurular şahsen veya istenen belgeler tam olmak koşulu ile, posta/kargo ya da bir başkası aracılığıyla da kabul edilecektir. Ancak, posta/kargodaki gecikme, eksik evrak vb. durumların sorumluluğu adaylara aittir.
Adaylar başvuru için gerekli olan belgeleri Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesinden veya www.yyu.edu.tr adresinden temin edebilirler.
SINAV TARİHİ VE YERİ
Beden Eğitimi ve Spor Bölümü için başvuruda bulunan adayların sınavları 18-22 Ağustos 2008 tarihleri arasında Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlyas Türetken Spor Salonunda, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü için Başvuruda bulunan adayların sınavları ise 18-22 Ağustos 2008 tarihleri arasında Eğitim Fakültesi C Blok'ta yapılacaktır.
BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER
1. 2008 ÖSS Sınav Sonuç Belgesi ( Aslı ya da onaylı fotokopisi).
2. Lise Diplomasının veya mezuniyet belgesinin 1 adet onaylı fotokopisi
3. Resimli ve Onaylı Nüfus Cüzdan Sureti.
4. Fotoğraf (2 Adet, 4.5x6 cm boyutlarında son altı ay içersinde çekilmiş, kişiyi kolaylıkla tanıtabilecek nitelikte, başı açık, sakalsız ve gözlüksüz fotoğraf).
5. Form-Dilekçe (Şahsen Başvuru sırasında ya da internet üzerinden temin edilebilir).
6. Banka Dekontu (Adaylar başvuru sırasında YYÜ Eğitim Fakültesi'nin Türkiye İş Bankası Zeve Kampus Şubesi'nde bulunan Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği programı için: 8901-1853 nolu hesabına, Müzik Öğretmenliği Programı için: 8901-1870 nolu hesabına ve Resim Öğretmenliği Programı için: 8901-1867 nolu hesabına 160YTL yatırıldığını gösterir dekontun aslını vermek zorundadırlar).
7. Sağlık Raporu (Beden Eğitimi ve Spor Bölümü için): Herhangi bir resmi sağlık kurumundan, fotoğraflı ve rapor üzerinde "Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Özel Yetenek Sınavına girmesinde ve spor yapmasında sağlık açısından bir sakınca olmadığını” belirtir belge. (Bu Form Kayıt Bürosundan veya www.yyu.edu.tr adresindeki ilgili linkten alınarak Sağlık Kuruluşlarına onaylattırılacaktır).
8. Branş Başarı Derece Belgesi (Beden Eğitimi ve Spor Bölümü için) Adayların Spor Dallarından birisinde başarı derecesini gösterir belge/belgeler. Gerekli açıklamalar sınav kılavuzunda ve YYÜ web sayfasında yer almaktadır.


 
çok çalışmak zamanı