Gönderen Konu: Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi  (Okunma sayısı 5630 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ...:::£sra:::...

  • Yönetim K.Ü
  • Sanat Kurdu
  • *
  • İleti: 7.764
  • Karizma Puanı: 2742
Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi
« : 20 Ağustos 2008, 13:32:22 »

 Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 3 Temmuz 1994 tarihinde kabul edilen 3837 sayılı kanunun 25. maddesiyle 2809 sayılı kanuna eklenen ek 30. maddesi gereğince, 29.04.1997 tarihinde Sakarya Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulmuştur.

Fakültenin kuruluş amacı; sanata sahip çıkmak ve katkıda bulunmaktır. Fakültemiz Resim, Seramik ve Geleneksel Türk El Sanatları alanlarında, evrensel nitelikte sanat yapıtı üretebilecek eğitimi hedefleyerek, ilerlemeyi, yükselmeyi ve güzelliği amaç edinip, tüm insanların barış, gönenç ve mutluluğunu, insan ve insanlığın sürekli evrimini sağlayacak yolları ve temel koşulları bulmak için çalışmayı gaye edinmiştir. Ayrıca Sakarya İlinde güzel sanatlar faaliyetlerini araştırmak, canlanmasını ve gelişmesini sağlamaktır.
   
 FAKÜLTEMİZDE AÇILAN BÖLÜMLER: 
 Resim Bölümü
Seramik Bölümü
Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü : Tezhip (Süsleme) Anasanat Dalı, Eski Çini Onarımları Anasanat Dalı, Halı-Kilim ve Eski Kumaş Anasanat Dalı
 
 FAKÜLTEMİZİN MİSYONU
Fakültemizin misyonu; geçmişten günümüze aktarılan kültürel değerlerimize milli şuur ve bilinç doğrultusunda “Türk Sanatı ve Sanatçıları”na sahip çıkarak, çağdaş sanat anlayışı ve gelişen sanatsal değişim boyutunda, evrensel bir bütünlük içinde kavrayıp, eğitim ve öğretimin görsel, yetkin ve kendine güvenli, bağımsız ve özgür ama aynı zamanda akademik düşünceden uzaklaşmayarak, yetenekleri kısıtlanmayan bireylerden kendi öz kültürü ile bağdaşan ve özgün eserler ortaya sunabilmek, sanatsal çalışmaları toplumsal sorumlulukla ele alarak Cumhuriyetimizin ve Üniversitemizin ilke ve değerlerinin daima korunmasına ve üst düzeyde tutulmasına katkıda bulunmaktır.
 
   
 FAKÜLTEMİZİN VİZYONU
Nitelikli bir eğitim, öğretim, ulusal ve evrensel düzeyde sanat ve bilgi üretebilen, daima gelişen ve sanatsal, kültürel, sosyal, bilimsel ve teknolojik yeniliklere sürekli açık olan, bireylerin ve kitlelerin görsel düşünce boyutunun gelişmesini sağlayarak toplumun ilerlemesine ve kalıcı olmasına katkıda bulunan; eğitime ve sanata, sosyal alanda kültürel etkinliklerle hizmet eden, yetiştirdiği sınır tanımayan özgün düşünceye sahip yetkin sanat insanı ve ortaya koyduğu hem ulusal, evrensel hem de çağdaş boyuttaki eserleri ile, Üniversitemize yakışır örnek bir Sanat Fakültesi olmak vizyonumuzdur.
 
daha geniş bilgi için http://www.gsf.sakarya.edu.tr/genelfakultemiz.htm
çok çalışmak zamanı